wtorek, 27 styczeń 2015

Regionalny i niezależny serwis informacyjny   -   najważniejsze, najciekawsze i bezstronne informacje z ziem oświęcimsko - wadowickich

Jesteś tutaj: Start Na sygnale Ostrzegamy

Włamanie i kradzież mieszkaniowa - tym razem w Polance Wielkiej

Policja poszukuje sprawców włamania z kradzieżą, do jakiej doszło w ostatni dzień lutego, w godzinach wieczornych, w miejscowości Polanka Wielka. Właścicielce domu jednorodzinnego skradziono złotą biżuterię. Straty wyceniono na około 1 500 złotych.

Wczoraj (28 lutego) w Polance Wielkiej przy ulicy Słonecznej miało miejsce włamanie do domu jednorodzinnego. Nieznani dotąd sprawcy, pod osłoną nocy, wyłamali okno budynku, poczym weszli do jego wnętrza. Z mieszkania skradziono złotą biżuterię, która była własnością mieszkającej w tym domu kobiety. Pokrzywdzona oszacowała wartość poniesionych strat na około 1 500 złotych.

Czynności, mające na celu ustalenie sprawców wczorajszego włamania w Polance Wielkiej,  prowadzą Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jeśli chcesz wiedzieć jak zminimalizować ryzyko przeżycia podobnego dramatu, koniecznie przeczytaj niżej zamieszczone sugestie.

Podczas naszej nieobecności w domu w godzinach wieczornych i nocnych nie oszczędzajmy na jego oświetleniu. Kolejne przykłady tego typu przykrych zdarzeń pokazują, że sprawcy decydują się na włamanie "wchodząc na pewniaka", do tego pod osłoną nocy. Zadbajmy też o dodatkowe, najlepiej niestandardowe zabezpieczenia - zwłaszcza drzwi balkonowych, czy też nisko usytuowanych okien. Podczas dłuższej nieobecności poprośmy sąsiadów o zwrócenie ich uwagi na naszą posesję - zwłaszcza zaparkowany na niej samochód, czy poruszające się przy domu osoby.

/Źródło materiału: KPP w Oświęcimiu/